eauthors.ee

Põhjused, miks blogi pidamine on kirjanikule kasulik

Blogida või mitte blogida – see küsimus on paljude autorite mõtteis tiirlenud juba aastaid. Eestis pole küll blogikultuur nii sügavalt tuure üles võtnud kui Ameerikas, kuid blogi pidamine on isegi vanale kirjanduskalale väga kasulik.

Kui mõtiskled, miks blogindus oleks kasulik ka sulle, võivad sind veenda alljärgnevad põhjused.

Blogimine aitab välja kujundada kirjutamisrutiini

Kui sa ei tegele kirjutamisega, siis sa ei ole kirjanik – nii lihtne see ongi.

Selle põhimõtte pärast soovitatakse kirjanikel kirjutada kas või natuke iga päev. Blogimine on üks viise, kuidas sellist harjumust juurutada. Igapäevane blogimine on sisuliselt ei miski muu kui kirjaoskuse harjutamine.

Mida rohkem blogida, seda paremaks muutuvad ka sinu võimed. Eriti oluline on blogimine uutele autoritele, kes pole saanud nii palju harjutada.

Blogimine aitab aga isegi neid, kes on juba aastaid kirjutamisega tegelenud, kuna blogi pidamisel tekib järjepidevam harjumus. Isegi inimesed, kes peavad hästi kinni oma päevaplaanidest, ei pruugi nii hõlpsalt luua endale kirjutamisharjumust, kui pole blogi, mis tekitab näilise „kohustuse“ midagi iga päev avaldada.

Blogimine annab võimaluse kuulda tagasisidet

Üks võtmepunkte oma kirjutamisoskuse parandamisel on pidev tagasiside ning selle rakendamine. Kui keegi aga ei saa lugeda sinu sahtlisse kirjutatud lugusid, siis pole ka võimalik saada tagasisidet.

Blogides avad sa oma oskused kogu maailmale ning saad võimaluse kuulda tagasisidet väga erinevatelt inimestelt. Kuna blogides on enamasti võimalik kommenteerida ka anonüümselt (või vähemalt enam-vähem anonüümselt), annavad tagasiside inimesed, kes ei karda välja öelda, mida nad mõtlevad. Pole paremat viisi, kuidas saada tagasisidet!

Blogimine loob usaldusväärsust

See punkt on eriti oluline uutele autoritele. Mida kauem blogida ja mida väärtuslikumat sisu toota ning mida rohkem inimesi sinu blogi jälgib, seda suuremaks kasvab sinu oskuste usaldusväärsus ja autoriteet autorina.

Parim viis, kuidas autorina kasvada ja leida uusi võimalusi, on näidata oma oskuseid. Blogi näitab seda parimal viisil, olles just nagu sisevaade sellesse, milleks sa võimeline oled.

Blogi aitab luua sidemeid

Kui sa oled alles noor autor, on kirjanduskommuuni sidemete loomine ja võrgustiku kujundamine eriti tähtis. Blogides ei ole võimalik ühenduda mitte üksnes lugejate ja võimalike klientidega, vaid ka teiste autoritega, teenusepakkujate, kirjastajate ja ettevõtetega. Ajapikku võib blogi vahendusel leida rohkelt võimalusi – mitmed Eesti blogijad on näiteks kirjutanud ka raamatu aastaid pärast blogiga alustamist.

Blogimine ei pruugi olla loodud kõigi jaoks ning on kirjanikke, kelle jaoks on blogimine osutunud ebamugavaks. Kui sa oled aga noor ja kogemusteta kirjanik, kes tahab oma oskuseid rafineerida ja leida võimalikke suhtlussidemeid, võib blogimine olla hea viis, kuidas alustada oma kirjanikukarjääri. Mis kõige parem: blogida võib täiesti tasuta, kuid võita on sellest väga palju.