eauthors.ee

7 parimat kasiinoteemalist raamatut

Kasiinod ja hasartmängud pole just teemad, mida keskmine raamatukoi väga suure huviga lehitseks. Kui nii on lood ka sinuga, siis alljärgnevad 7 raamatut võivad panna sind meelt muutma. Raamatud, mis räägivad õnnejanulistest mänguritest, kasiinodest ja muust taolisest, võivad pakatada moraalist ja elulistest õppetundidest, mis on asjakohased iga lugeja jaoks. Kasiinode kohta lisateabe saamiseks külastage kasiino.org lehti.

1. „Bringing Down the House: The Inside Story of Six M.I.T. Students Who Took Vegas for Millions“ – Ben Mezrich

See raamat on tõenäoliselt kogu selle loendi kõige kurikuulsam. Raamat põhineb tõsielulool, mille keskmes on intelligentsed ameerika üliõpilased, kes alustasid blackjacki-klubi. Noored poisid lihvisid nimelt oma kaardilugemise oskuseid nii suurepäraseks, et nad suutsid võita kasiinodes meeletuid summasid. Kusjuures, vaid paari aastaga suutsid nad kokku ajada üle kolme miljoni dollari!

Glamuur, kasiinod, meeletu raha – juba ainuüksi nendel põhjustel tasub seda raamatut lugeda.

2. „The Man with the $100,000 Breasts: And Other Gambling Stories“ – Michael Konik

Kui eelmine raamat oli meeletu, siis see raamat on täiesti ebareaalne. Ometigi põhineb see aga tõsielulisel lool.

Kas sul on sõpru, kes on valmis kihlveo nimel tegema mida iganes? Selline oli mees nimega Brian Zembic. Mehe sõber tegi temaga kihlveo 100 000 dollari peale: kui ta paneb endale kunstrinnad ja hoiab neid ees terve aasta, annab sõber talle selle rahasumma.

Brian võitis selle kihlveo, aga veelgi enam: talle hakkasid rinnad nii väga meeldima, et ta oligi mitukümmend aastat rindadega! Vahel võib mängurlus tõesti võtta väga huvitava pöörde.

3. „Mängur“ – Fjodor Dostojevski

See raamat on võib-olla juba paljudele eestlastele tuttav. „Mängur“ räägib noorest Alexeist, tema südamerõõmust Polinast ja probleemidest, mis tekivad, kuna neiul on ruletisõltuvus. Tegemist on kaunilt romantilise novelliga, mis peegeldab hästi Dostojevski klassikalist stiili, kuid avab samas ka hasartmängude koledama külje.

Miks „Mängur“ aga eriti köitev on, on asjaolu, et Dostojevski oli ise sõltuvuses ruletist! Tal oli vaja selle loo avaldamist, et maksta ära oma võlad. Kui irooniline võib elu olla!

4. „The Professor, the Banker, and the Suicide King“ – Michael Craig

Kui on üks mäng, mis hullutab siiamaani mängijaid igas kasiinos, on selleks pokker. See raamat heidab sügava pilgu pokkerimaailma ja toob lugejani ehtsad Las Vegase pokkerimängud, mis on pead pööritama ajavalt hullumeelsed.

Kui sa oled kunagi tahtnud teada, milline näeb välja ehtne pokkerimaailm, kus raha voolab jugadena, siis see on kahtlemata õige raamat selle jaoks.

5. „The Smart Money“ – Michael Konik

Spordiennustused on väga populaarsed ka Eestis, kuid veel enne seda, kui kihlveokontorid Eestis levisid, lõid need laineid Ameerikas. „The Smart Money“ tutvustab Ameerika spordipanustamise maailma. Autor ise on ajakirjanik, kes kohtas ühte maailma kõige paremat spordipanustajat ja sai tänu temale ligipääsu parimate spordipanustajate maailma. Seal maailmas on kõik võimalik ning ükski panus pole liiga väike ega suur.

Tegemist on väga õpetliku raamatuga, mis tutvustab, kuivõrd meeletu on tegelikult spordipanustamine.

6. „Gamblers Fight Back“ – Greg Elder

Kas oled unistanud sellest, et sinust saaks professionaalne mängur? Paljud inimesed on seda mõelnud ning just neile on see raamat pühendatud. Tegemist on tõsielulooga, kus autor räägib sellest, kuidas ta otsustaski kõik oma elus maha jätta selleks, et saada professionaalseks mänguriks kasiinodes.

Kõlab pööraselt? Seda see kindlasti on, kuid sellel mehel õnnestus vaid 12 kuu jooksul saada profiks. Tegemist on omamoodi inspireeriva raamatuga, mis tõestab, et kõik on tõesti võimalik.

7. „Blackbelt in Blackjack“ – Arnold Synder

Blackjack on vaieldamatult üks armastatumaid kasiinomänge mitte ainult Eestis, vaid ka mujal maailmas. Miks? Sest see on üks vähestest, kus on võimalik strateegiaga kallutada võidukaalu enda poole.

Küll aga pole võitmine väga lihtne ning seda selgitab ka äärmiselt edukas blackjackilegend Arnold Synder oma raamatus. „Blackbelt in Blackjack“ on suurepärane juhend igaühele, kes tahab lihvida oma blackjacki oskust ning võib-olla saada ka pisut edukamaks. Muidugi ei ole ükski õpetus mitte mingi garantii, sest iga kasiinomäng põhineb õnnel, aga nagu öeldakse, siis alati on ju hea olla oma õnne sepp.